C0402C150J5GACAUTO7411
DigiKey Part Number
399-C0402C150J5GACAUTO7411TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C150J5GACAUTO7411
Description
CAP CER 0402
Detailed Description
15 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0402C150J5GACAUTO7411 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)