C0402C104K4RAC3121
DigiKey Part Number
399-C0402C104K4RAC3121TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0402C104K4RAC3121CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0402C104K4RAC3121DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0402C104K4RAC3121
Description
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)