RMC1/20-5760FPA is available for purchase but is not normally stocked.
Vishay Dale
In Stock: 0
Vishay Dale
In Stock: 10.418
Datasheet
Image for RMC1/20-5760FPA is not available
RMC1/20-5760FPA
DigiKey Part Number
2315-RMC1/20-5760FPATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMC1/20-5760FPA
Description
RES 576 OHM 1% 1/20W 0201
Detailed Description
576 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)