RMC1/10-6203FTP is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Kamaya Inc.
Parametric Equivalent
Kamaya Inc.
In Stock: 0
Datasheet
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Cal-Chip Electronics, Inc.
Stackpole Electronics Inc
Walsin Technology Corporation
620 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
RMC1/10-6203FTP
DigiKey Part Number
2315-RMC1/10-6203FTPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMC1/10-6203FTP
Description
RES 620K OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)