PNDP-32V-Z is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 3.749
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
In Stock: 232
Datasheet
32 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Ivory 0.079" (2.00mm)
PNDP-32V-Z
DigiKey Part Number
455-2317-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PNDP-32V-Z
Description
CONN RCPT HSG 32POS 2.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Row Spacing
0.197" (5.00mm)
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bulk
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Active
Color
Ivory
Connector Type
Insulation Material
Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.079" (2.00mm)