ASPHSPH24K203
DigiKey Part Number
455-3359-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASPHSPH24K203
Description
LEAD SKT-SKT 24AWG BLK 8" TIN
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Black 24 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 8.00" (203.20mm)
Category
Wire Gauge
24 AWG
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
8.00" (203.20mm)
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
In-Stock: 4.816
Check for Additional Incoming Stock
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
LEAD SKT-SKT 24AWG BLK 2" TIN
In-Stock: 0
LEAD SKT-SKT 24AWG BLK 6" TIN
LEAD SKT-SKT 24AWG BLK 12" TIN
LEAD SKT-SKT 24AWG BLK 4" TIN
LEAD SKT-SKT 24AWG BLK 10" TIN