QSCP251Q470F1GV001T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | QSCP251Q470F1GV001T |
Description | CAP CER 47PF 250V NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | QSCP251Q470F1GV001T Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Series | Features High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Applications |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±1% | Size / Dimension 0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.89mm) |