QSCP251Q1R5C1GV001T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Johanson Technology Inc.
In Stock: 36
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 2.601
1.5 pF ±0.25pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Johanson Technology Multi-Layer High-Q SMD Capacitors | Datasheet Preview
QSCP251Q1R5C1GV001T
DigiKey Part Number
712-QSCP251Q1R5C1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QSCP251Q1R5C1GV001T
Description
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
QSCP251Q1R5C1GV001T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.062" L x 0.032" W (1.57mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)