QLCD250Q130J1GV001T is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Johanson Technology Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Johanson Technology Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
KEMET
13 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
QLCD250Q130J1GV001T
DigiKey Part Number
712-QLCD250Q130J1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-QLCD250Q130J1GV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-QLCD250Q130J1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QLCD250Q130J1GV001T
Description
CAP CER 13PF 25V C0G/NP0 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
QLCD250Q130J1GV001T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)