QLCD250Q0R7A1GV001T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 103.247
Datasheet
0.7 pF ±0.05pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
QLCD250Q0R7A1GV001T
DigiKey Part Number
712-QLCD250Q0R7A1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-QLCD250Q0R7A1GV001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-QLCD250Q0R7A1GV001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QLCD250Q0R7A1GV001T
Description
CAP CER 0.7PF 25V C0G/NP0 0201
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
QLCD250Q0R7A1GV001T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.05pF
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)