QEDB501Q680J1GV001E
DigiKey Part Number
712-QEDB501Q680J1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-QEDB501Q680J1GV001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-QEDB501Q680J1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QEDB501Q680J1GV001E
Description
CAP CER 68PF 500V C0G/NP0 1111
Detailed Description
68 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1111 (2828 Metric)
EDA/CAD Models
QEDB501Q680J1GV001E Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.59mm)