LRW0402WK3N6GG001T
DigiKey Part Number
712-LRW0402WK3N6GG001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRW0402WK3N6GG001T
Description
FIXED IND 3.6NH 840MA 66 MOHM
Detailed Description
3.6 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 840 mA 66mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LRW0402WK3N6GG001T Models
Category
DC Resistance (DCR)
66mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
55 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant
6GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)