LRW0402WK30NGG001T
DigiKey Part Number
712-LRW0402WK30NGG001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRW0402WK30NGG001T
Description
FIXED IND 30NH 400MA 300 MOHM
Detailed Description
30 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 400 mA 300mOhm Max 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
LRW0402WK30NGG001T Models
Category
DC Resistance (DCR)
300mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
52 @ 900MHz
Frequency - Self Resonant
2.3GHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)