LRW0402WJ23NGG001T
DigiKey Part Number
712-LRW0402WJ23NGG001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LRW0402WJ23NGG001T
Description
FIXED IND 23NH 400MA 214 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
23 nH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 400 mA 214mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LRW0402WJ23NGG001T Models
Category
DC Resistance (DCR)
214mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
55 @ 900MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Frequency - Self Resonant
2.7GHz
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Type
Drum Core, Wirewound
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.022" W (1.00mm x 0.55mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)