8000BP14A0500001T
DigiKey Part Number
712-8000BP14A0500001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-8000BP14A0500001TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-8000BP14A0500001TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
8000BP14A0500001T
Description
CERAMIC FILTER,BAND PASS, UWB CH
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
7.987GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 500MHz Bandwidth 1.65dB 0603 (1608 Metric)
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
1.65dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Frequency
7.987GHz Center
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Bandwidth
500MHz
Height (Max)
0.028" (0.70mm)