2450BP08C0100002T
DigiKey Part Number
712-2450BP08C0100002TTR-ND - Tape & Reel (TR)
712-2450BP08C0100002TCT-ND - Cut Tape (CT)
712-2450BP08C0100002TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2450BP08C0100002T
Description
BAND PASS FILTER, 2400-2500 MHZ,
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.45GHz Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 1.2dB 5-SMD, No Lead
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss
1.2dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
5-SMD, No Lead
Frequency
2.45GHz
Size / Dimension
0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)
Bandwidth
100MHz
Height (Max)
0.018" (0.45mm)