0783FB15A0100001E
DigiKey Part Number
712-0783FB15A0100001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-0783FB15A0100001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-0783FB15A0100001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0783FB15A0100001E
Description
BALUN 779MHZ-787MHZ 50/100 0805
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 779MHz ~ 787MHz 50 / 100Ohm 0805 (2012 Metric)
Category
Phase Difference
180° ±15°
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Insertion Loss (Max)
1.5dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Return Loss (Min)
9.5dB
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Frequency Range
779MHz ~ 787MHz
Mounting Type
Surface Mount
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 100Ohm