ZFS-155000-CW | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 289-1261-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ZFS-155000-CW |
Description | LED ENG CL WHT LNR STRP 6500K 5M |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Test 4.3A |
Manufacturer JKL Components Corp. | Temperature - Test 25°C |
Packaging Bulk | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 12V |
Part Status Active | Current - Max 4.3A |
Type LED Engine | Viewing Angle 120° |
Color White, Cool | Features With Connector |
CCT (K) 6500K | Size / Dimension 5000.00mm L x 15.00mm W (25.00mm L per Segment) |