MX84B028PF1
DigiKey Part Number
670-MX84B028PF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MX84B028PF1
Description
CONN PLUG HSG 28POS 2.20MM
Detailed Description
28 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.087" (2.20mm)
Category
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Connector Type
Features
Retainer
Contact Type
Male Pin
Pitch
0.087" (2.20mm)