LFSPXO025019
DigiKey Part Number
1923-LFSPXO025019TR-ND - Tape & Reel (TR)
1923-LFSPXO025019CT-ND - Cut Tape (CT)
1923-LFSPXO025019DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LFSPXO025019
Description
XTAL OSC XO 32.0000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LFSPXO025019 Models
Category
Output
CMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Frequency Stability
±50ppm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Current - Supply (Max)
20mA
Base Resonator
Mounting Type
Surface Mount
Type
Package / Case
4-SMD, No Lead
Frequency
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Function
Enable/Disable
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)