24V-COB-3000K-12M
DigiKey Part Number
1647-24V-COB-3000K-12MTR-ND - Tape & Reel (TR)
1647-24V-COB-3000K-12MCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
24V-COB-3000K-12M
Description
LED COB WH 3000K 1=1.97" STRIP
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) - White, Warm Linear Light Strip, Flexible
Category
Luminous Flux @ Current/Temperature
2lm (Typ)
Manufacturer
Inspired LED, LLC
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
24V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
CRI (Color Rendering Index)
91
Part Status
Active
Features
Dimming
Type
Chip On Board (COB)
Size / Dimension
12000.0mm L x 8.00mm W (50.04mm L per Segment)
Color
White, Warm
Height
1.78mm