NDS36PT5-20IT
DigiKey Part Number
1982-NDS36PT5-20IT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
NDS36PT5-20IT
Description
Customer Reference
Detailed Description
SDRAM Memory IC 256Mbit LVTTL 200 MHz 4.5 ns 54-TSOP II
Category
Clock Frequency
200 MHz
Mfr
Write Cycle Time - Word, Page
10ns
Packaging
Tray
Access Time
4.5 ns
Part Status
Active
Voltage - Supply
3V ~ 3.6V
Memory Type
Volatile
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)