BAW101E6327HTSA1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Diodes Incorporated
In Stock: 0
Datasheet
Diode Array 2 Independent 300 V 250mA (DC) Surface Mount TO-253-4, TO-253AA
BAW101E6327HTSA1
DigiKey Part Number
BAW101E6327HTSA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAW101E6327HTSA1
Description
DIODE ARR GP 300V 250MA SOT1433D
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
BAW101E6327HTSA1 Models
Category
Speed
Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Manufacturer
Infineon Technologies
Reverse Recovery Time (trr)
1 µs
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Reverse Leakage @ Vr
150 nA @ 250 V
Part Status
Last Time Buy
Operating Temperature - Junction
150°C (Max)
Diode Configuration
2 Independent
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Standard
Package / Case
TO-253-4, TO-253AA
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
300 V
Supplier Device Package
PG-SOT-143-3D
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)
250mA (DC)
Base Product Number
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1.3 V @ 100 mA