ILCX19-FF5F10-48.000MHZ
DigiKey Part Number
2780-ILCX19-FF5F10-48.000MHZTR-ND - Tape & Reel (TR)
2780-ILCX19-FF5F10-48.000MHZCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILCX19-FF5F10-48.000MHZ
Description
CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
48 MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
48 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)