ILCX19-FF5F10-48.000MHZ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ILCX19-FF5F10-48.000MHZ |
Description | CRYSTAL 48.0000MHZ 10PF SMD |
Customer Reference | |
Detailed Description | 48 MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Load Capacitance 10pF |
Mfr | ESR (Equivalent Series Resistance) 60 Ohms |
Series | Operating Mode Fundamental |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Obsolete | Mounting Type Surface Mount |
Type MHz Crystal | Package / Case |
Frequency 48 MHz | Supplier Device Package 4-SMD (2x1.6) |
Frequency Stability ±30ppm | Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm) |
Frequency Tolerance ±30ppm | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |