H25D35V0B
DigiKey Part Number
4024-H25D35V0BTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
H25D35V0B
Description
TVS DIODE 5VWM 20VC SOD323
Customer Reference
Detailed Description
20V Clamp 25A (8/20µs) Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-323
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
25A (8/20µs)
Mfr
Power - Peak Pulse
500W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
USB
Type
Zener
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TJ)
Bidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
5V (Max)
Package / Case
SC-76, SOD-323
Voltage - Breakdown (Min)
5.8V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
20V