ST18/SMAM/SMAM/72IN
DigiKey Part Number
3628-ST18/SMAM/SMAM/72IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST18/SMAM/SMAM/72IN
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 6'
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 4.60mm OD Coaxial Cable 72.0" (1.8m) 6.0'
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
72.0" (1.8m) 6.0'
Part Status
Active
Cable Type
4.60mm OD Coaxial Cable
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
18 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C