E3SB25E00000DE
DigiKey Part Number
3186-E3SB25E00000DETR-ND - Tape & Reel (TR)
3186-E3SB25E00000DECT-ND - Cut Tape (CT)
3186-E3SB25E00000DEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E3SB25E00000DE
Description
XTAL 3225 25MHZ, 10PF
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±10ppm Crystal 10pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
25 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.030" (0.75mm)