C0402S225M007T
DigiKey Part Number
4587-C0402S225M007TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4587-C0402S225M007TCT-ND - Cut Tape (CT)
4587-C0402S225M007TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Manufacturer Product Number
C0402S225M007T
Description
CAP CER 2.2UF 6.3V X6S 0402
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0402 (1005 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)