PQ50S-48P
DigiKey Part Number
H124313-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PQ50S-48P
Description
CONN PLUG HSG 48POS 3.75MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Male Insert without Contacts 48 Position Crimp
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PQ50S-48P Models
Category
Gender
Male
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Number of Positions
48
Series
Termination Style
Crimp
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C