LF13WBR-11S
LF13WBR-11S
LF13WBR-11S
DigiKey Part Number
HR1931-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LF13WBR-11S
Description
CONN RCPT FMALE 11P SOLDER CUP
Detailed Description
11 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
LF13WBR-11S Models
Category
Shell Material
Zinc Alloy
Mfr
Shell Finish
Nickel
Packaging
Tray
Color
Silver
Number of Positions
11
Current Rating (Amps)
2A, 10A
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C