LF13WBJ-11S
DigiKey Part Number
HR1923-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LF13WBJ-11S
Description
CONN JACK FMALE 11P SOLDER CUP
Detailed Description
11 Position Circular Connector Jack, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
LF13WBJ-11S Models
Color
Brown, Silver
Packaging
Tray
Active
Features
Backshell, Clamp, Strain Relief
Connector Type
Shielding
Number of Positions
11
Current Rating (Amps)
2A, 10A
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C