IT5D-100S-BGA(39)
DigiKey Part Number
26-IT5D-100S-BGA(39)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT5D-100S-BGA(39)
Description
CONN INTERPOSER 100 POS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Connector Receptacle Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IT5D-100S-BGA(39) Models
Category
Pitch
0.059" (1.50mm)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Surface Mount
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Part Status
Active
Height Above Board
0.236" (6.00mm)