IT3-100P-28H(04)
DigiKey Part Number
IT3-100P-28H(04)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT3-100P-28H(04)
Description
CONN INTERPOSER 100POS STACK
Detailed Description
100 Position Connector Interposer Stacking
EDA/CAD Models
IT3-100P-28H(04) Models
Category
Pitch
0.069" (1.75mm)
Number of Rows
20
Series
Mounting Type
Stacking
Features
Locking
Mated Stacking Heights
15mm ~ 40mm