Image for HIF3BA-20D-2.54R-CL(63) is not available
HIF3BA-20D-2.54R-CL(63)
DigiKey Part Number
26-HIF3BA-20D-2.54R-CL(63)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HIF3BA-20D-2.54R-CL(63)
Description
CONN SOCKET 20POS IDC 28AWG GOLD
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Rectangular Socket Connector IDC Gold 28 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Part Status
Last Time Buy
Wire Gauge
28 AWG
Connector Type
Socket
Contact Type
Female Socket
Number of Positions
20
Contact Finish Thickness
7.87µin (0.200µm)
Pitch
0.100" (2.54mm)