GT32-10S-1.5C
GT32-10S-1.5C
GT32-10S-1.5C
DigiKey Part Number
H122663-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GT32-10S-1.5C
Description
CONN SOCKET HSG 10POS 1.50MM
Detailed Description
10 Rectangular Connectors - Housings Socket Gray 0.059" (1.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
GT32-10S-1.5C Models
Category
Number of Rows
1
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bag
Color
Gray
Part Status
Active
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Connector Type
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Contact Type
Female Socket
Note
Contacts Sold Separately
Number of Positions
Base Product Number
Pitch
0.059" (1.50mm)