FX10-120IP-8PH(03)
DigiKey Part Number
H125513-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX10-120IP-8PH(03)
Description
CONN INTERPOSER 120P STACK GOLD
Customer Reference
Detailed Description
120 Position Connector Interposer Stacking Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FX10-120IP-8PH(03) Models
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Number of Rows
2
Series
Mounting Type
Stacking
Packaging
Tray
Contact Finish
Gold
Part Status
Last Time Buy
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Interposer
Mated Stacking Heights
11mm ~ 13mm