DF9B-25S-1V(32)
DF9B-25S-1V(32)
DF9B-25S-1V(32)
DigiKey Part Number
H10393TR-ND - Tape & Reel (TR)
H10393CT-ND - Cut Tape (CT)
H10393DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9B-25S-1V(32)
Description
CONN RCPT 25POS SMD TIN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Tin
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DF9B-25S-1V(32) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Solder Retention
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Contact Finish
Tin
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
39.4µin (1.00µm)
Connector Type
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Mated Stacking Heights
4.3mm
Number of Positions
25
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)