DF9B-21S-1V(32)
DigiKey Part Number
H10391TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9B-21S-1V(32)
Description
CONN RCPT 21POS SMD TIN
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
21 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Tin
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DF9B-21S-1V(32) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Features
Solder Retention
Contact Finish
Tin
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
39.4µin (1.00µm)
Connector Type
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Mated Stacking Heights
4.3mm
Number of Positions
21
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)