DF9A-25S-1V(22) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 13
Datasheet
25 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Tin
DF9A-25S-1V(22)
DigiKey Part Number
H10377TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9A-25S-1V(22)
Description
CONN RCPT 25POS SMD TIN
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
DF9A-25S-1V(22) Models
Features
Board Guide
Contact Finish
Tin
Part Status
Last Time Buy
Mated Stacking Heights
4.3mm
Connector Type
Receptacle, Outer Shroud Contacts
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Number of Positions
25
Base Product Number
Pitch
0.039" (1.00mm)