Image for DF37CJ-24DP-0.4V(52) is not available
DF37CJ-24DP-0.4V(52)
DigiKey Part Number
DF37CJ-24DP-0.4V(52)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF37CJ-24DP-0.4V(52)
Description
CONN HDR 24POS SMD GOLD
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
DF37CJ-24DP-0.4V(52) Models
Part Status
Last Time Buy
Mated Stacking Heights
1.23mm
Height Above Board
0.030" (0.75mm)
Number of Positions
24
Base Product Number
Pitch
0.016" (0.40mm)