DF30FC-34DP-0.4V(81) is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 623
Datasheet
34 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
DF30FC-34DP-0.4V(81)
DigiKey Part Number
DF30FC-34DP-0.4V(81)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF30FC-34DP-0.4V(81)
Description
CONN HDR 34POS SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Mounting Type
Surface Mount
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Tape & Reel (TR)
Contact Finish Thickness
2.00µin (0.051µm)
Part Status
Active
Mated Stacking Heights
0.9mm
Connector Type
Header, Center Strip Contacts
Height Above Board
0.031" (0.80mm)
Number of Positions
34
Base Product Number
Pitch
0.016" (0.40mm)