DF22CR-3S-7.92C
DigiKey Part Number
H123153-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF22CR-3S-7.92C
Description
CONN RCPT HSG 3POS 7.92MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.312" (7.92mm)
EDA/CAD Models
DF22CR-3S-7.92C Models
Category
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mfr
Contact Termination
Crimp
Series
Fastening Type
Latch Lock
Packaging
Bag
Color
Black
Features
Polarizing Key
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.312" (7.92mm)