DF22B-2S-7.92C
DigiKey Part Number
H123144-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF22B-2S-7.92C
Description
CONN RCPT HSG 2POS 7.92MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Rectangular Connectors - Housings Receptacle White 0.312" (7.92mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DF22B-2S-7.92C Models
Category
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Mfr
Contact Termination
Crimp
Series
Fastening Type
Latch Lock
Packaging
Bag
Color
White
Part Status
Active
Features
Polarizing Key
Connector Type
Insulation Material
Polyamide (PA), Nylon
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.312" (7.92mm)