1591XXTSFLBK
1591XXTSFLBK
1591XXTSFLBK
DigiKey Part Number
HM1548-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1591XXTSFLBK
Description
BOX PLASTIC BLK 4.85"L X 3.28"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box ABS Black Cover Included 4.853" L x 3.278" W (123.27mm x 83.26mm) X 2.392" (60.76mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1591XXTSFLBK Models
Category
Design
Cover Included
Mfr
Material
Series
Color
Black
Packaging
Bag
Thickness
0.079" (2.01mm)
Part Status
Active
Features
Mounting Flange, PCB Supports
Container Type
Box
Ratings
Size / Dimension
4.853" L x 3.278" W (123.27mm x 83.26mm)
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Height
2.392" (60.76mm)
Weight
0.23 lb (104.33 g)
Area (L x W)
15.9in² (103cm²)