1455J1201BK
1455J1201BK
1455J1201BK
DigiKey Part Number
HM1719-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1455J1201BK
Description
BOX ALUM BLACK 4.72"L X 3.07"W
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Box Aluminum Black End Panel(s) 4.724" L x 3.071" W (120.00mm x 78.00mm) X 1.063" (27.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
1455J1201BK Models
Category
Design
End Panel(s)
Mfr
Material
Series
Color
Black
Packaging
Bag
Thickness
0.060" (1.52mm)
Part Status
Active
Features
Card Guides
Container Type
Box
Shipping Info
Shipped from DigiKey
Size / Dimension
4.724" L x 3.071" W (120.00mm x 78.00mm)
Weight
0.38 lb (172.37 g)
Height
1.063" (27.00mm)
Base Product Number
Area (L x W)
14.5in² (94cm²)