GS864236GB-300I
DigiKey Part Number
2364-GS864236GB-300I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GS864236GB-300I
Description
IC SRAM 72MBIT PARALLEL 119FPBGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, Standard Memory IC 72Mbit Parallel 300 MHz 119-FPBGA (22x14)
Category
Memory Organization
2M x 36
Clock Frequency
300 MHz
Voltage - Supply
2.3V ~ 2.7V, 3V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)