GS81302Q18AGD-300I
DigiKey Part Number
2364-GS81302Q18AGD-300I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GS81302Q18AGD-300I
Detailed Description
SRAM - Quad Port, Synchronous, QDR II Memory IC 144Mbit Parallel 300 MHz 165-FPBGA (13x15)
Category
Memory Organization
8M x 18
Clock Frequency
300 MHz
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C (TJ)