10-11-A-0050-C-4-08-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
11 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 1.969" (50.00mm)
10-11-A-0050-C-4-08-4-T
DigiKey Part Number
2073-10-11-A-0050-C-4-08-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-11-A-0050-C-4-08-4-T
Description
1MM PITCH FFC, 11 CONTACTS, A TY
Detailed Description
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
1.969" (50.00mm)
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)