10-07-D-0076-C-4-08-4-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
GCT
In Stock: 0
Datasheet
7 Position FFC, FPC Cable 0.039" (1.00mm) 2.992" (76.00mm)
10-07-D-0076-C-4-08-4-T
DigiKey Part Number
2073-10-07-D-0076-C-4-08-4-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
10-07-D-0076-C-4-08-4-T
Description
1MM PITCH FFC, 7 CONTACTS, D TYP
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Number of Conductors
7
Manufacturer
GCT
Pitch
0.039" (1.00mm)
Series
Length
2.992" (76.00mm)
Packaging
Box
Length - Exposed Ends
0.157" (4.00mm)